Korkové crossbody kabelky

Crossbody kabelky jsou kabelky s jedním dlouhým popruhem určeny k nošení křížem přes tělo. S jistotou jsou nejoblíbenějším typem nejen korkových kabelek.

Tento typ kabelek se někdy označuje také jako „běhací“. Korkové crossbody kabelky jsou oblíbené zejména mezi praktickými ženami, které mají rády volné ruce a zároveň chtějí mít vše důležité stále při sobě. Navíc díky systému nošení se i těžší kabelka nosí pohodlně a nebolí z ní záda. Váha se totiž rozkládá přes celé tělo a nezatěžuje tak jen jedno rameno. Proto crossbody kabelka vhodná na dlouhé procházky nebo na cestování třeba jako doplněk k batohu.

Crossbody tašky jsou prostě stálice dámských kabelek.

Články

Co je korek?

Co je korek?

Korek je fascinující přírodní materiál s širokým spektrem využití a zajímavou historií. V tomto článku se podíváme na to, co korek vlastně je, jaký je jeho původ a zpracování, a také se zaměříme na největší producenty tohoto užitečného materiálu.


Těžba korku - Odhalení procesu sklizně

Těžba korku - Odhalení procesu sklizně

Když slyšíme slovo "korek", mnozí z nás si vybaví zátku od vína. Ale málokdo zná ten fascinující proces těžby korku, který stojí za každým kouskem tohoto unikátního materiálu.