Doprava zdarma na výdejní boxy do 10. 12. 2023! 🎁

FAQ (nejčastější otázky)

Korek

Z čeho jsou vyrobeny vaše produkty?

Naše produkty jsou vyroby z korku v Portugalsku. Kork je přírodní, udržitelný a obnovitelný zdroj. Na dotyk jako semiš, kvalitně srovnatelný s kůží, odpuzuje vodu, snadno se čistí a je to velmi lehký materiál.

Z čeho je korek?

Korkové výrobky pocházejí z vnější kůry jehličnatého dubu známého pod latinským názvem Quercus (dub) Suber (korek), který roste v jižní Evropě, ročně se sklízí 300 000 liber, přičemž Portugalsko má nejvyšší procento sklizně 61,3%. Udržitelnost jeho výroby a snadná recyklace korkových výrobků jsou dva z nejvýraznějších aspektů.

Jedná se o kvalitní materiál?

Ano, kvalitativně je srovnatelný s kůží. Jedná se o jedinečný materiál, jehož vlastnosti jsou: lehkost, pružnost, nepropustnost, izolace a odolnost proti opotřebení, hypoalergenním a ohnivzdorným. Při nákupu a používání výrobků z korku přispíváte k zachování přírodního, obnovitelného zdroje a ekologického prostředí v zemích západního Středomoří.

Jak se o korek starat?

Korek se velmi snadno čistí, jednoduše otřete skvrnu měkkým vlhkým hadříkem a trochou jemného tekutého mýdla a vody. Přebytečné mýdlo odstraňte vlhkým hadříkem a nechte předmět přirozeně zaschnout. Lze použít i přírodní dětské ubrousky.

Jsou vaše produkty veganské?

Ano, všechny produkty Korki jsou schváleny společností PETA Vegan.