S kódem DENDETI máte od nás 20 % slevu na všechny hračky.

FAQ (nejčastější otázky)

Korek

Z čeho jsou vyrobeny vaše produkty?

Naše produkty jsou vyroby z korku v Portugalsku. Kork je přírodní, udržitelný a obnovitelný zdroj. Na dotyk jako semiš, kvalitně srovnatelný s kůží, odpuzuje vodu, snadno se čistí a je to velmi lehký materiál.

Z čeho je korek?

Korkové výrobky pocházejí z vnější kůry jehličnatého dubu známého pod latinským názvem Quercus (dub) Suber (korek), který roste v jižní Evropě, ročně se sklízí 300 000 liber, přičemž Portugalsko má nejvyšší procento sklizně 61,3%. Udržitelnost jeho výroby a snadná recyklace korkových výrobků jsou dva z nejvýraznějších aspektů.

Jedná se o kvalitní materiál?

Ano, kvalitativně je srovnatelný s kůží. Jedná se o jedinečný materiál, jehož vlastnosti jsou: lehkost, pružnost, nepropustnost, izolace a odolnost proti opotřebení, hypoalergenním a ohnivzdorným. Při nákupu a používání výrobků z korku přispíváte k zachování přírodního, obnovitelného zdroje a ekologického prostředí v zemích západního Středomoří.

Jak se o korek starat?

Korek se velmi snadno čistí, jednoduše otřete skvrnu měkkým vlhkým hadříkem a trochou jemného tekutého mýdla a vody. Přebytečné mýdlo odstraňte vlhkým hadříkem a nechte předmět přirozeně zaschnout. Lze použít i přírodní dětské ubrousky.

Jsou vaše produkty veganské?

Ano, všechny produkty Korki jsou schváleny společností PETA Vegan.

Co je korek?

Co je korek?

Korek je fascinující přírodní materiál s širokým spektrem využití a zajímavou historií. V tomto článku se podíváme na to, co korek vlastně je, jaký je jeho původ a zpracování, a také se zaměříme na největší producenty tohoto užitečného materiálu.


Těžba korku - Odhalení procesu sklizně

Těžba korku - Odhalení procesu sklizně

Když slyšíme slovo "korek", mnozí z nás si vybaví zátku od vína. Ale málokdo zná ten fascinující proces těžby korku, který stojí za každým kouskem tohoto unikátního materiálu.

Rádce

Jak se starat o korkové produkty

Jak se starat o korkové produkty

Ať už je to korková kabelka, batoh, peněženka nebo jakékoli jiné korkové doplňky, které denně používáme stanou se nakonec naší součástí. Používáme je k ukládání nejrůznějších věcí a svěřujeme jim naše nejdůležitější předměty. Postupem času si můžete všimnout, že váš korkový výrobek zachytil nějaké skvrny nebo například nějakou barvu z vašich džín. Stejně jako jakýkoli materiál, i korek ocení vaši lásku a péči.

Korkové produkty jsou jednoduše omyvatelné, stačí vám mýdlo nebo jiný čisticí prostředek, vlažná voda a jemný hadřík v případě větších nečistot lze použít i kartáček s velmi jemnými štětinami.