Proč korek?

Proč milujeme korek?

  • Je to krásný materiál
  • Je veganský
  • Je udržitelný, korkový dub není poškozen nebo pokácen při sklizni korku
  • Je jedinečný
  • Je odolný vůči vodě, je přátelský k alergiím
  • Snadno se očisťuje

V Korki milujeme Zemi a všechny živé bytosti. Naším posláním je dodávat krásné produkty a zároveň mít pozitivní vliv na životní prostředí. Korek jsme si vybrali proto, že je to opravdu krásný materiál s tradičním výrobním procesem. A navíc korek je jedním z nejudržitelnějších materiálů na světě.

Korek je extrahován z dubových stromů každých 9 let. Jelikož korkový strom zraje a prochází sklizní, strom je schopen absorbovat více oxidu uhličitého, aby podpořil regeneraci kůry. Výsledkem je, že sklizené stromy budou filtrovat více oxidu uhličitého než ty, které zůstaly nedotčené, což povede k čistšímu vzduchu pro každého. Korkové stromy přirozeně rostou bez pesticidů, zalévání nebo prořezávání.

Věk korkové kůry umožňuje dodávat měkký, krásný a trvanlivý materiál, který se používá k výrobě našich produktů. Při výrobě nejsou poškozovány žádné živé bytosti.

Korek je přírodní (veganská) tkanina, recyklovatelná a opakovaně použitelná, což přispívá k ekologicky šetrnější a udržitelnější společnosti. Je to prostě nejfuturističtější úspěch přírody.

Vypadá jako kůže, ale pochází ze stromu. Korek je zkrátka přírodní a udržitelná rostlinná kůže.

Všechny naše produkty jsou také certifikovány společností PETA – animal-free.

Co je korek?

Co je korek?

Korek je fascinující přírodní materiál s širokým spektrem využití a zajímavou historií. V tomto článku se podíváme na to, co korek vlastně je, jaký je jeho původ a zpracování, a také se zaměříme na největší producenty tohoto užitečného materiálu.


Těžba korku - Odhalení procesu sklizně

Těžba korku - Odhalení procesu sklizně

Když slyšíme slovo "korek", mnozí z nás si vybaví zátku od vína. Ale málokdo zná ten fascinující proces těžby korku, který stojí za každým kouskem tohoto unikátního materiálu.

Rádce

Jak se starat o korkové produkty

Jak se starat o korkové produkty

Ať už je to korková kabelka, batoh, peněženka nebo jakékoli jiné korkové doplňky, které denně používáme stanou se nakonec naší součástí. Používáme je k ukládání nejrůznějších věcí a svěřujeme jim naše nejdůležitější předměty. Postupem času si můžete všimnout, že váš korkový výrobek zachytil nějaké skvrny nebo například nějakou barvu z vašich džín. Stejně jako jakýkoli materiál, i korek ocení vaši lásku a péči.

Korkové produkty jsou jednoduše omyvatelné, stačí vám mýdlo nebo jiný čisticí prostředek, vlažná voda a jemný hadřík v případě větších nečistot lze použít i kartáček s velmi jemnými štětinami.